annas

Víte, kdo byl Jekyll a Hyde? Proč se Vít Bárta nazývá Jekyllem a Hydem české politiky?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Vyňat úryvek .....ale pasuje to na Bártu/řekla bych že je to rozpolcená osobnost

…výtečným nadáním, ctižádostí získat si úctu okolí; vadou je nezřízená touha užívat si života, která se nesnáší s vážeností na veřejnosti. Své choutky jsem tajil a byl tak nucen vést dvojí život; stavěl si vysoké mety a styděl se za tajení svých výstřelků. Ačkoliv jsem vedl dvojí život, nebyl jsem pokrytcem – obě stránky mé povahy byly smrtelně vážné: se stejnou opravdovostí jsem se vrhal do hanebností, jako jsem usiloval o vědní pokrok a úlevu v soužení druhých......

Zdroj: http://www.psycho­web.cz/psycho­logie/jekyll-a-hyde---podivny-pribeh-dr--jekylla-a-pana-hyda--r--l--stevenson--ctenarsky-denik/