annas

Víte, kdo a kdy rozhodl, které památky budou zařazeny k 7 divům světa?

Nejlepší odpověď
anonym

ve středověku vzniklo mnoho seznamů 7 divů světa,nejznámějším je od řeckého spisovatele Fiona Bizantského ze 2 nebo 3 století n.l.

Další odpovědi
vagra

Jako sestavitel seznamu je tradičně (a nepřesně) uváděn řecký spisovatel Filón Byzantský žijící snad ve 2. nebo 3. století n. l.
Tento seznam se však od toho dnešního poněkud lišil (obsahoval babylonské hradby místo Rhódského kolosu). Navíc se část spisu nedochovala.
Seznam sedmi divů světa,takový jaký ho známe dnes, vznikl patrně až v 18. století:
Dne 7. července 2007 bylo podle počtu hlasů zaslaných lidmi z celého světa zvoleno nových sedm divů světa.Hlasování inicioval švýcarsko-kanadský dobrodruh Bernard Weber.
Kritici, včetně expertů z UNESCO, se však od této aktivity distancují.

Zdroj: Zkráceno,upraveno-Wikipedia