hanulka11

Víte kde se nachází chrám kvetoucího práva?

A jaká je jeho zvláštnost /spíš unikátnost?/

Nejlepší odpověď
annas

Hórjú-dži (japonsky: 法隆寺, „Chrám kvetoucího práva“) je buddhistický chrám ve městě Ikaruga, prefektura Nara, Japonsko. Jeho plné jméno je Hórjú Gakumondži (法隆学問寺) neboli „Vzdělávací chrám kvetoucího práva“, což napovídá, že chrám slouží nejen jako klášter, ale i jako seminář. V chrámovém komplexu se nacházejí jedny z nejstarších dřevěných budov na světě.

Chrám byl původně založen v roce 604 na příkaz prince Šótoku. Dokončen byl o tři roky později a byl tehdy pojmenován „Ikaruga-dera“ (斑鳩寺). V roce 670 chrám shořel a poté byl postupně obnovován až do počátku 8. století. Později se stal hlavním náboženským centrem Hossó buddhismu.

Mnoho z fresek, soch a další výzdoby uvnitř chrámu, stejně jako vlastní architektura, vykazují známky vlivu Číny, Korey a Indie.

Hórjúdži je jeden z nejstarších buddhistických chrámů v Japonsku. Pochází z doby, kdy buddhismus byl pro Japonce novým náboženstvím.

V roce 1993 byl chrám přidán na Seznam světového dědictví UNESCO. Také japonská vláda přiznala dvaceti budovám v chrámovém komplexu status „Národního pokladu“ nebo „Důležité kulturní památky“.

Hórjúdži se dělí na dvě části: starší Západní chrám (西院 Sai-in) a na Východní chrám (東院 Tó-in).

Více:

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:JqPX20e­A42cJ:cs.wiki­pedia.org/wiki/H%C3%B3rj­%C3%BAd%C5%BE­i+chr%C3%A1m+kve­touc%C3%ADho+pr%C3%A1v­a&cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl=­cz