tom004

Víte, kde pobýval Jan Hus před svou cestou do Kostnice?

Doplňuji:
Je ještě jedno místo.

Nejlepší odpověď
annas

Hus odešel z Prahy do Kozího Hrádku.Zde kázal prostým lidem.Ti Husa za názory milovali.

Další odpovědi
hanulka11

Na Jana Husa však Jan XXIII. vyhlásil klatbu, stejně jako na všechny, kdo se s ním stýkali; zároveň nařídil, že má být Hus zajat a souzen podle církevních zákonů a že má být zbořena Betlémská kaple. V tomto okamžiku se od papeže Hus odvolal ke Kristu jako „nejvyššímu soudci“. Byl vyhlášen interdikt na místech, kde Hus pobýval, na podzim došlo k uskutečnění zákazu bohoslužeb. Hus proto opustil Prahu, aby se uchýlil na venkov. Občas se přesto do Prahy vracel, většinu doby prožil od dubna 1413 v okolí Kozího Hrádku pod ochranou pána Jana z Ústí. Zde též sepsal své hlavní dílo De ecclesia.

Doplňuji:
Také to byl hrad Krakovec před odjezdem do Kostnice

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Jan_Hus