Víte, jakým příkonem disponuje váš domácí pomocník vysavač?

Docela mě zarazilo, že ten můj má jen 650W. Vím o tom, že je nějaký nový zákon o tom, jaký můžou mít max. příkon. Výsledek je drahý vysavač, s malým příkonem, docela slušně vysávající a hezky vypadající.

Nejlepší odpověď
lexx

to se řeší přibližně rok a výsledek v nedohlednu – inu „práce“ ouřadů EU…brzo to vyšumí do ztracena a budou spekulovat kde by co ještě zakázat, pod sankcí, že jo

Další odpovědi
anonym

Vím, ten náš Panasonic MC 7111 má příkon 1500 W, docela slabý sací výkon ( 310 W ), ale na bezkobercovou údržbu podlah bohatě stačí.
https://data.vse­domu.cz/elektro/0019/460­/vysavac-panasonic-mc-e7111rw79-cerveny.jpg

gecco

1650 W…
Na být stačí…

Nakobyl

také mám bezsáčkový 650 W a maká podstatně lépe než ten stařec s 1600 W. Asi to bude úpravou nádobky, ve které je účelně využita termika

arachis

Náš 1700W. Já tedy nějsem odborník, ale neměl se ten zákon týkat pouze spotřebičů s výrazným zdrojem tepla jako jsou konvice, žehličky apod? Ať je to jak chce, doufám, že to neprojde.

gecco

Nakobyl – termika???
😁

chachar1922

Já nevím. Náš vysavač je (irobot roomba 535 – myslím). Ale nějak mi teď narychlo nejde najít kolik má W.