annas

Víte, jaký má význam a původ sloveso ostrakizovat?

Nejlepší odpověď
rynek878

Ostrakizovat je tedy vylučovat, ale slovo, z něhož výrazy ostrakizovat a ostrakizace vznikly, s vylučováním nemá nic společného. Ta slova vznikla z řeckého výrazu óstrakon, který znamená – hliněná střepina. Což vypadá opravdu záhadně. Co mají hliněné střepiny společného s vylučováním… Historii.

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/regina/slo­va/_zprava/22093

Další odpovědi
Bičiště

Ostrakismus – též střepinový soud.Forma lidového hlasování ve starověkých Aténách, o vyhoštění občana s použitím střepů jako hlasovacího prostředku. (Ostrakon = hliněný střep)

Zdroj: Slovník cizích slov – SPN 1966

bohunka1

Znamená: vyloučit ze společnosti,zbavit se,odsunout stranou,ignorovat.

quentos

význam i původ znám, leč přišel jsem pozdě ;{))))>

annas

Klidně jste mohl odpovědět, třeba byste dodal něco navíc.