Víte jaký byl včera významný den?

Nápověda: Třetí listopadový čtvrtek.
Doplňuji:
Každý rok, každý třetí listopadový čtvrtek !

Nejlepší odpověď
johana 56

Že by ochutnávka Baujolais?
Doplňuji:
Na tu se těší vinaři i znalci už od jara.

Další odpovědi
anonym

jednak měl svátek Leopold a jednak 15.11. Den vězněných spisovatelů, vyhlášen Mezinárodním centrem PEN klubu roku 1993

anonym

Vím, bohemica hrála dobyvatele :)

otaznik007

Ha, v Ordinaci v růžové zahradě měli Mázlovi výročí svatby a já jsem dostal za tři z testu…

anonym

Johana 56: BINGO!!! Beaujolais nouveau, včera v 19.30

johana 56

Češi vzhledem ke krizi dávají přednost Svatomartinskému.

anonym

Já jsem spíš Němka a krizi mám „jen“ tu středního (nebo vyššího) věku :))

johana 56

Tak o té krizi věku i celkově já raději pomlčím.Jen jsem četla,že i u nás je tato tradice zavedena od 90 let a v dnešní době je cena rozhodující.

anonym

ad. johana56: Tradice Svatomartinského vína cca spadá do těch let po našem převratu. V podstatě našíi vinaři chtěli založit podobnou tradici, která funguje u Beaujolais mnoho let. Nic proti tomu.

Damiana

Napadl mě Den Díkůvzdání v Americe, ale to se slaví čtvrtý listopadový čtvrtek. Takže až 22tého. Tak nenapínej…:-))