tom004

Víte jaká tepelná izolace se používá v letadlech,aby cestující nezmrzli?

Přeji dobré ráno.

Nejlepší odpověď
mosoj

Ta izolace je prioritní. Jak se píše v tom odkazu, také se jedná o tlumení zvuku a hlavně ovlivňuje spotřebu paliva – tedy náklady. Není problém při těch výkonech motorů vytopit kabiny, ale prodražuje se to. Ona ta teplota v těch výškách je i – 60oC.

Další odpovědi
Terryle

Podle tohodlenc článku (http://www.techty­denik.cz/deta­il.php?action=show&id=1­13&mark=izola­ce%20letadel) to vypadá, že se používaj různý izolační pěny nebo desky z pěnovýho materiálu. Letadlová izolace je sice hodně dobrá, ale stejně myslím, že zásadní je vyhřívání vzduchu – se zdrojem tepla myslím není problém, to se myslím bere z motorů. Pač i kdyby byla izolace sebelepší, tak na dvacnáctihodi­novejch zaoceánskejch letech by to bez vyhřívání promrznout muselo…

A taky dobrý! :)