FOG

Vite, jak vzniklo " OK" ?

Vite co je a jak vzniklo uslovi „OK“?
Doplňuji:
Ja zase nekde cet,ze to bylo z valky sever proti jihu a jak rika Quentos,pokud se vratili vsichni z boje ten vecer zpet,tak se napsalo na tabuli nula zabitych,jako 0 Killed,tedy OK.

Nejlepší odpověď
quentos

zhruba totéž co „all right“, tedy „v pořádku“, „v pohodě“. O vzniku zkratky jsou jen dohady.

Verze a) pochází od válečných letců a tvrdí, že O není ó, ale nula, a že OK znamená „zero killed“, tedy nikdo nebyl zabit.

  1. nebo se jedná o angl. fonetický přepis výrazu pocházející od černochů – v jednom z afrických jazyků znamená „waw kay“ zhruba toéž co all right a OK je jen angličtině uzpůsobený pravopis;
  2. jedná se o iniciály jména Old Kinderhook, což byla přezdívka osmého prezidenta USA Martina van Burena (neboť pocházel z vísky Kinderhook u New Yorku), který se pomocí líbivého zvuku iniciál snažit popularizovat během kampaně za své znovuzvolení prezidentem…

zdroj: Webster's Universal Dictionary and Thesaurus

Další odpovědi
anonym

Možností je víc. Ale asi nejpřijatelnější: All correct= vše v pořádku.
A když to víš,proč se ptáš?

Ajadom

all correct", tj. „vše v pořádku“
také takto mohlo vzniknout, že Indiáni nazývali dobré věci (myšleno všeobecně) slovem okaii… no a američané to zkomolili na to svoje „oukej“.

Michal

Je to převzaté z angličtiny,jsou to slova:all right.Dobrá,v po­řádku.Jak ono spojení vzniklo nevím.
Děkuju za poučení,jsem o něco moudřejší.

lejla37

Z angličtiny

superanetka

z angliny ale ty to vis proc se ptas
:(