Víte jak vysvětlit slovní spojení ,,Arriadnina niť". Jestli ano, jak?

Nejlepší odpověď
fcoop

Je to v podstatě metafora, tedy pomůcka na řešení problematické,slo­žité situace.
Je to z řeckých bájí – někdo,už nevím, kdo šel do Labyrintu (Kréta a Minotaurus) a aby trefil zpátky,odmotával si niť.

Klubko nití vyfasoval od Ariadny,to byla dcera krétského krále.

Proč Nit Ariadnina ?
Všichni známe z mytologie, jak Ariadna pomohla najít cestu z labyrintu Theseovi tím, že mu dala kloubko, které mu pomohlo dostat se z labyrintu ven.
Když provedeme analogii, uvidíme, že:
Člověk – to je Theseus,
Labyrint – to je náš běžný život, naše sociální prostředí, problémy které nás trápí – Minotaurus,
a Nit Ariadnina – to je nabídka pomoci člověku který neví kam dál.(Net)

Další odpovědi
Lucijej

Arrianina nit je jakési vodítko /pomůcka / nápověda, která pomáhá vyřešit nějakou těžkou situaci, problém.

hanulka11

Ariadna nemohla najít cestu a proto zvolila klubko …nit ji dovedla k cíli a my to můžeme přirovnat k pomoci pro druhé …pro ty co pomoc potřebují a neví si rady