bolak

Víte jak se seznámili vaši rodiče a prarodiče?

Povídání vítáno.
Doplňuji:
Já to teda u prarodičů taky nevím, zřejmě na nějakým sjezdu ÚV KSČ, ale líbí se mi příběh vojáka Gelouweje z údolí stínů: „Můj táta byl voják, můj děda i dva pradědové byli vojáci, díky nim jsem na světě. Přišli v občanské válce o nohu. Můj praděda Gelouwej přišel o levou a praděda Rýd o pravou. Seznámili se u ševce v Gálwesnu a každoročně se tam v ten samej čas scházeli aby si společně vybrali novej pár..“

Nejlepší odpověď
Damiana

Znám celou tu rodinnou ságu

Jasně, že jo. No… Doufám, že si to pamatuji dobře:-) Mamča s taťkou se seznámili na mamčiných tanečních a od té doby byli spolu. Moje babička s dědou (od taťky) byli sousedé a nějak se tak od dětství znali a kamarádili a pak spojili „grunty“:-), moji prarodiče od mamky se dali dohromady tak, že babička byla klavíristka a děda ji viděl na koncertě a poté ji oslovil. Posloužím i historkou tchánů – tchýně byla na střední škole na brigádě jako knihovnice a jeden fešák si tam chodil podezřele často chodil půjčovat knížky…
(Vśechna manželství byla první a trvala – trvají stále:-) Stačí?:-)

Další odpovědi
quentos

Jen rodiče

Mamka tehdy prodávala v knihkupectví, a jelikož byl zrovna pěkný den a zákazníků pět a půl, vyhřívala se na sluníčku. No a co čert nechtěl, šel kolem můj budoucí otec a mamka se mu děsně líbila. Smůla byla ovšem ta, že co se knihkupectví týče, šel kolem jen opravdu náhodou – v životě toho moc nepřečet. Povoláním zedník, zájmy – televize a žrádlo. Není tudíž divu, že jim to dlouho nevydrželo. Chtěla se rozvést prakticky hned a já byl produkt pokusu o záchranu manželství…
(Ironie osudu: když mamka balila kufry od mého dědy a nevlastní babičky, babička, kterou coby svou macechu neměla vůbec v lásce, za ní volala: „A vem si někoho pořádnýho – zedníka nebo tak!“ A ona nenáviděnou macechu podvědomě poslechla… zedníka si opravdu vzala, ač o tom, zda to byl „někdo pořádný“, by se dalo diskutovat.)

KatkatkaW

Keine Ahnung!

Doplňuji:
Sdílní moc nejsou a otázky obcházejí, ač by mě to velmi zajímalo :)

www

Keine Ahnung!

Ne, ani jsem neměl důvod nic takového vědět.

led

Znám celou tu rodinnou ságu

Ani prarodičia, ani rodičia si neodpustili nás zasvätiť do ich zoznámenia a neskorších „následkov“. Tak isto sme si neodpustili zveriť sa s týmto aj našim „tajomstvom“ aj našim deťom

Hakunamatata

Znám celou tu rodinnou ságu

romča 504

Keine Ahnung!

Lukyn0

Jen rodiče a 2 ze 4 prarodičů

zvedavaholka

Znám celou tu rodinnou ságu

huxa

Jen rodiče

Doplňuji:
V hospodě :)

marťa382

Keine Ahnung!

bolak

KatkatkaW: třeba se potkali na urologii..

briketka10

😁