Avatar uživatele
bolak

Víte jak se seznámili vaši rodiče a prarodiče?

Povídání vítáno.
Doplňuji:
Já to teda u prarodičů taky nevím, zřejmě na nějakým sjezdu ÚV KSČ, ale líbí se mi příběh vojáka Gelouweje z údolí stínů: „Můj táta byl voják, můj děda i dva pradědové byli vojáci, díky nim jsem na světě. Přišli v občanské válce o nohu. Můj praděda Gelouwej přišel o levou a praděda Rýd o pravou. Seznámili se u ševce v Gálwesnu a každoročně se tam v ten samej čas scházeli aby si společně vybrali novej pár..“

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, briketka10 před 3926 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Znám celou tu rodinnou ságu

Jasně, že jo. No… Doufám, že si to pamatuji dobře:-) Mamča s taťkou se seznámili na mamčiných tanečních a od té doby byli spolu. Moje babička s dědou (od taťky) byli sousedé a nějak se tak od dětství znali a kamarádili a pak spojili „grunty“:-), moji prarodiče od mamky se dali dohromady tak, že babička byla klavíristka a děda ji viděl na koncertě a poté ji oslovil. Posloužím i historkou tchánů – tchýně byla na střední škole na brigádě jako knihovnice a jeden fešák si tam chodil podezřele často chodil půjčovat knížky…
(Vśechna manželství byla první a trvala – trvají stále:-) Stačí?:-)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Jen rodiče

Mamka tehdy prodávala v knihkupectví, a jelikož byl zrovna pěkný den a zákazníků pět a půl, vyhřívala se na sluníčku. No a co čert nechtěl, šel kolem můj budoucí otec a mamka se mu děsně líbila. Smůla byla ovšem ta, že co se knihkupectví týče, šel kolem jen opravdu náhodou – v životě toho moc nepřečet. Povoláním zedník, zájmy – televize a žrádlo. Není tudíž divu, že jim to dlouho nevydrželo. Chtěla se rozvést prakticky hned a já byl produkt pokusu o záchranu manželství…
(Ironie osudu: když mamka balila kufry od mého dědy a nevlastní babičky, babička, kterou coby svou macechu neměla vůbec v lásce, za ní volala: „A vem si někoho pořádnýho – zedníka nebo tak!“ A ona nenáviděnou macechu podvědomě poslechla… zedníka si opravdu vzala, ač o tom, zda to byl „někdo pořádný“, by se dalo diskutovat.)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
KatkatkaW

Keine Ahnung!

Doplňuji:
Sdílní moc nejsou a otázky obcházejí, ač by mě to velmi zajímalo :)

Upravil/a: KatkatkaW

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Keine Ahnung!

Ne, ani jsem neměl důvod nic takového vědět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Znám celou tu rodinnou ságu

Ani prarodičia, ani rodičia si neodpustili nás zasvätiť do ich zoznámenia a neskorších „následkov“. Tak isto sme si neodpustili zveriť sa s týmto aj našim „tajomstvom“ aj našim deťom

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hakunamatata

Znám celou tu rodinnou ságu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
romča 504

Keine Ahnung!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lukyn0

Jen rodiče a 2 ze 4 prarodičů

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zvedavaholka

Znám celou tu rodinnou ságu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

Jen rodiče

Doplňuji:
V hospodě :)

Upravil/a: huxa

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marťa382

Keine Ahnung!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

KatkatkaW: třeba se potkali na urologii..

před 3927 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

😁

před 3927 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek