annas

Víte, jak se jmenuje nejznámější dílo francouzského spisovatele?

Toto dílo inspirovalo i jednoho italského hudebního skladatele k napsání opery.

Spisovatel zemřel 27. 11. Byl to nemanželský syn slavnějšího otce…
Doplňuji:
Ano. Dáma s kaméliemi. Jinak Giuseppe Verdi – La traviata.

Nejlepší odpověď
rynek878

Dumas Alexandre, ml.
francouzský dramatik a prozaik
27.7.1824–27.11.1895

Byl nemanželským synem Alexandra Dumase staršího. Aby se mohl věnovat psaní, opustil Collége Bourbon. Po svém básnickém debutu psal především realistické romány se společenskými náměty (Doktor Servans, Propast lásky) a po úspěch dramatizace románu Dáma s kaméliemi se obrátil k divadlu. Ve svých hrách kriticky zobrazoval mravy druhého císařství a předsudky společnosti.

myslím si,že to je :Dáma s kaméliemi

Zdroj: moje knihovna

Další odpovědi
vagra

Dílo Alexandra Dumase ml.které zmiňujete, se jmenuje Dáma s kaméliemi,jak uvádí Rynek.
Podle románu napsal italský skladatel Giuseppe Verdi operu La traviata.
Tři mušketýry napsal jeho nevlastní otec Alexandre Dumas st.

Zdroj: literatura

annas

Omlouvám se, tentokrát jsem nedopatřením dala Hanulce bod. Četla jsem nepozorně.
Omlouvám se.