annas

Víte, jak se jmenovali Proškovi psi?

Otázka byla položená v hodině literatury, když se hovořilo o jednom díle. Odpověď studenta – Kajetán a Tyl.

Jak se psi správně jmenovali? Jaký je asi původ jejich jména? Tehdy psi nemohli dostávat „vznešená“ jména jako dnes.

Nejlepší odpověď
kropitko

Sultán a Tyrl
Původ:Ani Sultán ani Tyrl nejsou jména česká, jak je na první pohled zřejmé. Tyrl je asi původně Tierl, zdrobnělina z Tier, znamená tedy „zvířátko“ a je to jméno německé. A Sultán je jméno původu tureckého, znamená tu „pán“.

Zdroj: http://science­world.cz/lingvis­tika/perlicka-proc-se-proskovi-psi-jmenovali-sultan-a-tyrl-1896

Další odpovědi
oskar

Sultán a Tyrl leželi pod lavicí a.......