honza19hk

VÍTE JAK ROZEBRAT RUČNĚ TRANSFORMÁTOR ČI MOTOR ?

CHTĚL BYCH VĚDĚT VAŠE NÁZORY-ODEPÍŠU

Odpovědi
Bonifác

Pokud není ručně dělaný, tak ho asi nerozeberete, protože novodobější transformátory jsou zalitý. Proto zastávám názor, že co nejde silou jde ještě větší silou.

cikuli

pokud je to trafo a není zalité,tak se nejdřív vyrazí trafoplechy,ale pozor jde to velmi špatně,protože jsou velice dobře stažené k sobě.Když se ti to povede a pár jich vyndáš tak jsi v pohodě a ostatní už jdou dobře ven.pak odmotáš drát z jádra a máš trafo rozebraný.když rozebíráš motor tak ho prohlédni,většinou je stažený šrouby.ty když povolíš a vyklepneš osu rotoru z ložiska,tak máš v podstatě rozebraný motor.stator a rotor jsou zvláštˇ.