hanulka11

Víte jak lze využít energie stromů pro posílení organismu?

Využijete toho s blížícím se jarem , kdy stromy jsou nejvíce schopny tu energigi předat?Nebo myslíte, že je to nesmysl?
Doplňuji:
Do diskuze jsem vložila příspěvek

Nejlepší odpověď
venkovan

Jsou místa na naší planetě které mají zvláštní atmosféru. na někoho to působí silněji, na jiné méně. A to samé se stromy, zvířaty apod. Když budeme hledat – potřebovat nějaký relax, tak třeba dotyk stromu nám může v těle vyvolat pohodu. Proč a jak – nechme ještě nějaké tajemství přírodě.

Další odpovědi
Terryle

Určitě na tom něco je, stromy jsou živé a energii v sobě prostě mají. Jde o to, jestli jsme schopní ji přijmout, nebo si řekneme, že to je nesmysl.
Většinou to teda nedělám, ale výjimečně si taky jdu nějakej pohladit nebo i obejmout. Mám jeden milej objímací, nevímproč se mi líbí a vždycky se u něj zastavím, když jdu jednou za čas kolem.
Ale myslím, že určitým způsobem lze vnímat energii z každý rostliny. Mám kytku, potvoru, a s tou se prostě nějak ovlivňujeme. Má mě ráda a já ji taky, ale teď stávkuje a nechce kvést, má jedno poupě a už týden dělá drahoty, že ne a ne a nevykvete. Ale když jsem byla daleko od domova a stejskalo se mi, kvetla jako vzteklá, jako by mi chtěla udělat radost. Teď se ulejvá, buď za trest, že jsem ji vláčela letadlem, nebo že ví, že si může odpočinout. Nebo prostě je v zimním spánku :o) Nevím. Ale taky v sobě energii má.

Rufus

Ano, jak na jaře se skůtříkem vyjedu do lesa, tak až do konce sezóny sem tam obejmu hlavně duby a buky.

dagry

To se mám jako chodit „nacucávat“ na stromy nebo jak ???

jendahun

Já si myslím,že na tom něco bude.Vnímavější člověk cítí brnění,proud energie a když jsem v lese,dobiji se energií na další den.Někdy ji v lese i vybiji:-).Možná je to sugesce,ale na poli se nic takového s člověkem neděje.
Ps.Možná to brnění bude vazoneuróza od motorové pily.

poa.li

Myslím, že ano. Už jenom proto, že je to obrovský živý organismus. Tu energii využívá tím, že se stromu dotýkám, nebo se na něho jen dívám a přitom na tohle myslím. Na to, že je starý, živý a velký…

Lisbeth

Myslím, ne – jsem přesvědčena že to je nesmysl. Ale „víra tvá tě uzdravuje“, jak se říká.

hanulka11

Postavíme se čelem ke stromu,levou ruku zvedneme,pravou připažíme a přitiskneme se ke kmeni stromu včetně dlaní rukou a podvědomě se soustředíme na energii stromu,tuto polohu zachováme po dobu tří minut.Potom zvolíme další polohu tak,že se obrátíme ke kmeni stromu zády,dlaně přitiskneme ke kmeni a o strom se opřeme,v této poloze zůstaneme zase po dobu tří minut s tím,že se opět soustředíme na energii stromu.Podle vlastního pozorování doporučuji,použití této metody,a to v denní době při východu slunce.Tuto metodu s oblibou používám i sama,každému ji vřele doporučuji,výhoda je v tom,že při této aplikaci nemůže dojít k nadměrnému načerpání energie,zde se chová lidský organismus jako samoregulátor.
Dub – je stromem zdraví a síly,podporuje rozhodování a svojí energii vlévá přímo do lidského myšlení.

Buk – účinkuje proti bolestem hlavy,migrénám,pod­poruje soustředění člověka,,je vhodný pro lidi intenzívně duševně pracující.Je zde možno načerpat také dobrou náladu,elán.

Smrk – odpomáhá od revmatických problémů.při houseru,dává pocit síly a pevnosti.Je stromem pro pevné nervy.

Bříza – je výborným stromem pro melancholiky,za­žehnává chmury,podporuje zájem o řešení problémů,navozuje dobrou náladu

Kaštan – pomáhá při špatném stavu vlasů,podporuje vyrovnanost člověka,posiluje schopnosti k ovlivňování ostatních lidí.Posiluje klid a pohodu

Lípa – stimuluje srdeční činnost,podporuje pohyblivost těla,zvyšuje jeho pružnost,má omlazující účinek.Je to strom lásky a podporuje schopnost milovat.

Třešeň – v období květu je jednou z nejsilnějších pro posílení sexuální činnosti,odbourává zemdlenost.Má vliv na potenci,omlazuje obličej i tělo.

Tis – doporučuje se při revmatických potížích,proti dně.Pomáhá při jaterních nemocech.Po proceduře je nutné omytí pro jeho jedovatost.

Olše – je uváděna jako strom mystiků a mágů,jinak má řadu mnohostranných účinků,posiluje duševní moc člověka,je vhodná pro kombinaci s meditací a jógou.

Černý bez – má dobrý účinek na játra,podporuje lákovou výměnu,je močopudný,je vhodný při problémech sleziny a působí dobře při hojení.Celkově omlazuje tělo i duši.