annas

Víte, jak je stará a odkud pochází pověra, že podkova přináší štěstí?

Nejlepší odpověď
vagra

Téměř na celém světě se považuje podkova za symbol, přinášející štěstí.
Staří Římané a Řekové věřili, že železo přináší štěstí v daleko větší míře než jiné kovy.
U jižních národů, zvláště u mohamedánů,bylo považováno za symbol přinášející štěstí všechno, co mělo tvar půlměsíce.
Nakonec kůň sám je považován za zvíře, které přináší svému pánu štěstí.
Š podkovou jsou tedy spojeny tři skutečnosti, které přinášejí štěstí.

Zdroj: zkráceno-http://tyfoza.no-ip.com/ceskylid/html/kni­hy/ceskylid25/tex­ty/0024–0048.htm

Další odpovědi
anonym

tady píší že někde v roce midlli 294
http://podkova­.navajo.cz/

dudu

Mám pocit, že někdy z doby Třicetileté války, kdy Evropa byla již notně vyčerpána a trpěla nedostatkem všeho, včetně železa. Za sběr šrotu se slušně platilo, takže kdo našel podkovu a odevzdal ji k výkupu, měl štěstí protože obdržel slušný peníz.

vagra

to Burak-opravdu velice roztomilý překlad,moc jsem se u něj pobavil-všem doporučuji přečtení!