Zlatý

Víte, co znamenají výrazy textofrenie a smúzkost? Setkali jste se s nimi?

Nedávno jsem tato slova zaslechla v noční lince ČRo Plzeň.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Ano 11% Ne 67% jiná odpověď 22%

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ano

Doplňuji:
ano,už jsem o tom také slyšela - je to nemoc dnešní doby a hlavně za to mohou mobily.......- něco jsem našla , pro ty co to nevědí

Lidé, kteří píší příliš mnoho sms, mohou podle Jennie Carrollové z Královského melbournského technologického institutu (RMIT) trpět textofrenií (textaphrenia) - pocitem, že člověk slyšel nebo cítil vibrace přicházející sms, i když žádná nedorazila, smúzkostí (textiety) - pocitem úzkosti z toho, že člověk neposílá ani nedostává žádné zprávy.

Další poruchy, které se objevují jsou post-traumatická textová porucha (post-traumatic text disorder) - fyzické úrazy v souvislosti s psaním sms, jako je například narážení do předmětů, a pocit skleslosti, pokud se nikdo neozývá; a nadměrné textování (binge texting), psaní velkého množství zpráv kvůli získání pocitu sebeúcty mezi vrstevníky.

http://www.novinky.cz/…

Další odpovědi:

Bronzový

Ne

Doplňuji:
Slysim po prve.Ani jsem to nestacila napsat,kdyz mi to preskocilo jinam.

Zlatý

Ne

Zatím nesetkal. A když jsem se od hanulky 11 dozvěděl, co to vlastně je, tak mám moc velkou radost, že to mě nehrozí.

Zlatý

Ne

slyším poprvé. Ale v dnešní společnosti bylo pravda jen otázkou času, než tomuto jevu dá někdo vědecký termín.

jiná odpověď

S oběma výrazy jsem se zatím nesetkala, tak jsem nakoukla, co o nich je na netu. Jako každé nadužívání čehokoliv i používání mobilu sebou nese řadu možných psychických poruch.
Nejsem typ podléhající technice bez rozumu. Technika má člověku sloužit, ne ho ovládat. Takže mně skutečně nehrozí ani jedna z uvedených fobií. Obzvlášť ne smsúzkost. Zprávy totiž píšu nerada. Dávám přednost telefonování. Je to osobnější a mně bližší.

Zlatý

Ne

slyším poprvé :DD
Doplňuji:
mám to jako Drap SMS nepíšu ani žádné nečekám, se sestrou si voláme zadarmo klidně i hodinu a taková traumata mi nehrozí, ale je to závislost jako každá jiná někdo ujíždí na hrách u PC, jiný zase na drogách, alkoholu, kartách nebo gamblerství u automatů..

Zlatý

Ne

Ne

Ne,neslyšela a doufám,že tím nikdy nebudu trpět.

Zlatý

jiná odpověď

Neznám tahle slova,ale v souvislosti s otázkou,jež se týká mobilních telefonů,jsem slyšela o jiné nemoci.Postižení jsou ti,co nepustí mobil z ruky a dost často píšou textové zprávy.
Neznám název nemoci,ale popsala bych ji jako jakousi formu onemocnění zvaného "tenisový loket".Postiženého bolí zápěstí a možná i kloub palce od toho,jak drží mobil v ruce a píše,protože je to nepřirozená poloha pro ruku a palec.

Diskuze k otázce

Zlatý

annas

Hanulko, děkuji. Nehledala jsem, domnívala jsem se, že někdo doplní.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.