PitrSvitr

Víte, co znamená výraz „epiteton constans“ ?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Epiteton je básnický přívlastek (řecky epithos – přidaný), který „výslovně pojmenovává vlastnost“ substantiva.[1] Jde o jeden z uměleckých jazykových prostředků, který zdůrazňuje určitou vlastnost osoby, předmětu nebo jevu, případně autorův hodnotící nebo citový vztah k nim.

Bývají rozlišovány dva druhy epiteta. Vyjadřuje-li přívlastek běžně připisovanou vlastnost, jde o epiteton constans (epiteton stálé či ustálené), např. „širé pole, zelený háj“. Přisuzování neobvyklé vlastnosti pak označujeme jako epiteton ornans (epiteton zdobné, ozdobné), např. „zemřelá slova“.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­piteton

Další odpovědi
aloevera5

epiteton constans (básnický přívlastek stálý) – ocelová šavle, zlatá hvězdička