rybíz

Víte co znamená slovo „nákyselná“?

Žena se tomu směje, co je to za slovo. Ale u nás v okolí se běžně používá a dost často.

Nejlepší odpověď
anonym

Ochutíme, zda-li je krém nákyselný, pokud je dosti kyselý, můžeme jej mírně dosladit.

Vytrženo z receptu.

Další odpovědi
panenka

My to tady na Moravě používáme furt toto slovo kyselkavá nebo i nákyselná říkáme třeba u marmelády která má kyselou chut

hanulka11

někde se říká sladkokyselé chuti nákyselná -kyselkavá

Děda Louda

Tento výraz odpovídá běžnějšímu nakyslá, nebo, např. u ovoce či ovocných produktů navinulá.