Víte, co to je hurkostroj ?!

Nepoužívejte žádný vyhledávač, jen si lámejte hlavu. Slovenští přátelé to mají jednodušší 🙂
Doplňuji:
Vidíte, a já doteď nevěděl co to jsou hurky a přitom je dělám každoročně několikrát. Jo, slovenština je krásný jazyk 🙂

Nejlepší odpověď
arygnoc

stroj na plnenie huriek, jitrnic.

samozrejme sa dá použiť i na plnenie klobás.
je to taký mlynček bez nožov, kde je miesto tých dierok na konci taký náhubok, na ktorý sa navlečie črevo, do ktorého sa plní.
Doplňuji:
hurka je hovorový, resp. nárečový výraz, správne je jaternica, hovorovo i jadernica, jelito.

Další odpovědi
johana 56

Nejsem si jistá,mohla by to být plnička klobas,stroj na párek v rohlíku,lis na těsto…

Swevalty

Stroj na výrobu klobás..
Pokud víte co je to hurka je to jasné..

Questman

Jestli tohle má být průzkum tak ti tu chybí anketa ;)
Radši si dej nějaký dotazník, třeba na vyplnto.cz nebo na nějaké forum.

PS: aby bylo pravidlům učiněno za dost, podíval jsem se na strejdu googla a už vím co je to hurkostroj :)