Vite co to je

bac,couracka,hladka ancka,pres bidlo,uhlirina?
Doplňuji:
Nemam hacky,tak si to snad domyslite.Diky

Nejlepší odpověď
Bumbes

Vypadá to na staročeská jídla:
u toho prvního jsem si domyslel začátek, neboť mne nic jiného nenapadlo:
korbáč – pletené pečivo plněné sýrem a uzeninou
couračka – zelňačka, (krátké vodítko na psi),
hladká ančka – smetanová polévka s houbami,
přesbidlo – staročeské jídlo z brambor a noků(někdy místo noků luštěniny, nebo kroupy)
uhlířina – knedlobramborová osmažená směs politá sádlem, případně se škvarky a cibulkou

Další odpovědi
fábie

Bumbes souhlas, akorát přesbidlo jsou brambory jak jsi správně napsal s noky, nebo těstovinami. U nás se tomu také říká HAUSGRANÁTY.

anonym

Bac je ze syrovych brambor s cesnekem a korenim(pepr,ma­joranka,sul)a zbytky pecene ci uzeneho,prida se trochu kvasku a vlije na plech a upece se do cervena.Ale ze zbytku varenych brambor se muze take.