Miroslavst

Víte co skrývají oči mony Lisy na obraze Leonarda da Vinciho?

Věděli jste, že oči skrývaly čísla?
Víte o jaká čísla šlo?

Nejlepší odpověď
panenka

zkoušela jsem se zadívat Moně Lisy do očí a bohužel jsem žádné čísla nenašla.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/koktej­l/219549-oci-mony-lisy-skryvaly-pismena-a-cisla.html

Další odpovědi
EDA

z dnešního članků na internetu:
Realita někdy dohání fikci – v nejznámějším obrazu mistra Leonarda da Vinciho objevili italští historici malá písmena a čísla, což ocení nejen milovníci románu Šifra mistra Leonarda. Kód, který tam zanechal nejspíš sám autor, se skrýval přímo v zornících Mony Lisy.
Obraz ženy s tajuplným úsměvem je sám už dlouhá léta předmětem řady spekulací a dohadů. Mimo jiné, zda byla předlohou opravdová žena, nebo zda jde o autoportrét transformovaný do ženské podoby.

Nové detailní nazvětšování pomohlo italským odborníkům podle serveru dailymail.co.uk odhalit opravdový da Vinciho kód. Nicméně jeho obsahem nebude nějaké převratné sdělení jako v bestselleru Dana Browna.
Da Vinciho autoportrét

FOTO: Archiv, Právo

V jednom oku je napsáno LV, což budou nejspíš iniciály autora, ve druhém jde o písmena CE nebo CB a v obloucích obočí se skrývá dvojice 72 nebo jde o L2. Co by tyto zkratky mohly znamenat, se neví.

Silvano Vinceti, prezident Italského národního výboru pro světové dědictví, potvrdil, že nejde o nějakou chybu, ale podle všeho záměr autora. Zvědavci i historici z celého světa tak nyní zřejmě podrobí důkladnému nazvětšování i další díla mistra Leonarda v touze odhalit nějaké další tajemství.

Mili @

No já to teda nevím, ale zajímalo by mě to…
Tak nenapínej a prozraď to!!!!

Zlatoděj JT

Písmena v očích mony Lisy znamenají :
LUCE = Světlo. Po překladu z italštiny.
Leonardo nám tím říká: Oči jsou oknem do duše.
(Oči,světlo(e­nergie)duše).

Zdroj: zlatodej.blog.cz/

Zlatoděj JT

Tajemná čísla v očích Mony znamenají:
LUCE (italsky),po přeložení je význam Světlo.
Luce = Světlo.
Jak se říká, oči jsou oknem do duše,Leonardo nám tím říká : Oči,energie,duše, světlo.