Víte,co mne dokáže zvednout ze sedadla auta?

Několikrát jsem slyšel v rádiu hlášení „zelené vlny“,že tam a tam je na silnici nějaký předmět a volající hlásí aby ostatní řidiči si dávali v tomto úseku pozor. To jsou tak líní,že nezastaví,předmět neodstraní ze silnice,jen v pohodlí jedoucího auta volají na zmíněnou linku?!Nechci ze sebe dělat haura,ale několikrát jsem takové předměty(pale­tu,prasklou pneumatiku či jiný předmět) uklidil ze silnice ke krajnici.
Doplňuji:
Ale pokud se převrátí kamion s pivem či s jiným lukrativním zboží,to dokonce riskuji i se životem,dálnice nedálnice,silnice nesilnice a už to rvou do kufrů!

Nejlepší odpověď
briketka10

někde ten předmět uklidit lze, ale na dálnici třeba ne, proto volají nemohou zastavit..
Doplňuji:
s tím kamionem máš pravdu, ale kdo chce kam pomozme mu tam..
sám si zvolí možnost, jestli chce být přejetej ne :D
jinak se na místě nehody většinou objeví záhy policie, záchranka třeba i hasiči..

Další odpovědi
jendahun

To bych musel být sebevrah.

redy

No tak to radši nikdo nezkoušejte,byla jsem jen jednou aktivní a málem mi auto ustřelilo prdel.A to si nedělám legraci.

hanulka11

ale to nejsi sám

honza19hk

u nás vede jedna silnice smrkovým lesem a vždycky po bouřce tam jsou stromy. vzhledem k tomu že bydlím vedle a je to na koci vesnice bývám tam rychleji jak hasiči. sednu do lakatoše a jedu.ale je to riskantní,jednou spadnul strom cca 2 metry ode mě,zrovna když jsem jeden řezal.
je tam písčitá půda bohužel a smrky moc nderží ani v hlíně natož v písku.Takže když přijedou naši hasiči tak zase odjedou jelikož nemají co dělat.Ale na dálnici bych si netroufl zastavit natož něco sbírat ze silnice.Jednou jsem takhle zastavil na okresce s tatrou 813 8×8 pravým bokem až v příkopě a stejně mi to ženská narvala pod návěs. když můžu tak to odstraním,ikdyž to je třeba nepojízdnej kamion tak pomůžu-odtáhnu kam potřebuje ale proč zbytečně riskovat se zdravím nebo se zákonem,když si půjdu nasbírat lahváče z převrácenýho kamionu? to si ho radši koupím než riskovat,že mě něco srazí nebo uvidí hasiči popř jiná složka IZS která tam přijede.

Michal Kole

nebo zavolat 112 a on už někdo přijede tu paletu odstranit.

venkovan

Na rychlostních komunikacích a podobných, kde to „frčí“ hned volám policii. Jednak předmět zpravidla vidím pozdě – musel bych prudce brzdit a jednak sebrat, odstranit předmět z jízdního pruhu na dálnici či „R“ nedoporučuje ani policie.
Ta rádia – to je zpravidla více jak 15 minut od zavolání po odvysílání. Za tu dobu, i Policie předmět dokáže odstranit a nebo zabezpečit.