annas

Víte, co má Filip společného s důvtipem?

Proč ne třeba Felix?

Nejlepší odpověď
kropitko

Jako pravnučka evangelistického faráře,,,to vím…občas jsem u oběda poslouchala i když to tak asi nevypadalo. No a když jsem se na to zeptala,tak mi nebyl praděd schopen říct,v čem byl ten Filip tak mazaný.....ddd,tak­že vlastně nevím.....

jo a zní to lépe než Felix
Doplňuji:
kvikal dík,už aspoň vím proč můj syn je takový tele,jmenuje se Matěj…to fakt sedí,,,ten odkaz od kvikal je dobrý,doporučuji přečíst,jestli to někoho tedy zajímá.

Další odpovědi
kvikal

myslíte rčení „je dobré míti Filipa“ ? … No já nevím jak vy ale já ho (pro jistotu) mám – už přes rok 😉
Já ani moc neuvažuju nad původy rčení – prostě tu jsoua buď je berete nebo ne. Dyžtak na netu jsem našla tuhle stránku. Ale to vy jistě také :)

Zdroj: http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=2716