Vite co je to Liturgicke obleceni?

Priklad:alba,kam­za,superka ci Solideo-bila,cervena,fi­alova a kdo to nosi?

Nejlepší odpověď
annas

Alba je povinná pro všechny „liturgicky činné“osoby, i když původně byla používána pouze pro osoby s vyšším svěcením. Její bílá barva odkazuje na svatost a život v posvěcující milosti.

Superpelice je alba s rozšířenými rukávy, která vznikla na severu, kde bylo třebanosit ji přes kožich. Alba je základním liturgickým oděvem, povinným pro všechny „liturgické aktéry,“ a je též jediným, který smí používat i laici. Další liturgické oděvy jsou vyhrazeny pouze osobám s nějakým svěcením.

Další symbolika na:

Zdroj: http://www.get­semany.cz/node/881

Další odpovědi
ixpektix

Kněz Římskokatolický 🙂