Pájo

Víte, co je to kuvertek?

Doplňuji:
A kde na stole leží a kolik kusů? ;) Díky.

Nejlepší odpověď
hanny 2

Kuvertek je malý talířek na pečivo.
Doplňuji:
Leží po levé ruce – 1 kus?

Další odpovědi
tom004

Couvert je všechno, co je na stole při příchodu hosta aniž by si ještě něco konkrétního objednal. Takže tam spadá pečivo, ke kterému někde dávají třeba bylinkové nebo jinak ochucené máslo, párátka, dochucovadla, ubrousky atd.Poplatek za něj se může a nemusí vybírat vůbec,nebo bývá zahrnut v ceně jídla.Ale kuvertek slyším poprvé.

Wang

Ano, hanny 2 to má správně… pro každého stolovníka jeden kus.

arygnoc

couvert
kuvert

  • (vo vyšších cenových skupinách) reštauračný poplatok za stolovanie (voľné použitie pečiva, horčice, chrenu a pod.) zahrnutý do ceny hlavného jedla.

http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&dotaz=cou­vert&book=c