jendahun

Víte co je tarhoňa?

Možná lidi ze Slovenska budou znát spíš,než Češi.Mňam.
Doplňuji:
Když se to osmaží dozlatova na tuku,nelepí se to a jako příloha k masu – bomba.Jídlo mého mládí.Dá se to koupit v obchodech – někdy.

Nejlepší odpověď
chudst

Druh těstovinové rýže, používané ve slovenské a maďarské kuchyni. Jinak řečeno, jsou to drobné nočky z nudlového těsta. A slysim to poprve, ale rad bych je klidne vyzkousel!

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tar­ho%C5%88a

Další odpovědi
tom004

Chudst(e),tak jí vyzkoušej.Převzatý recept.Je to dobrota.

350 g polohrubé mouky, 2 vejce, 50 g sádla, 1/2 – 3/4 l vody nebo vývaru (hovězí,drůbe­ží,může být z kostky), sůl, sladká mletá paprika.

Na vál prosijeme mouku, do které uděláme důlek, přidáme vejce, zpracujeme v těsto a necháme mírně oschnout. Pak je prolisujeme přes velmi hrubé síto nebo nahrubo nastrouháme, zlehka pomoučíme a necháme dobře oschnout. Před další úpravou je nutné tarhoňu zbavit mouky (prosít).
V kastrůlku rozehřejeme sádlo, přidáme tarhoňu, sůl, papriku. Za stálého míchání zlehka osmahneme, zalijeme vařící vodou nebo vývarem a vaříme tak dlouho, až se voda odpaří a tarhoňa se od sebe odděluje.

Je lépe dát vody (vývaru) o něco méně, a je-li nutné, pak dolít.Stačí,tak 2–3 cm nad tarhoňu.
Doporučená příloha: maso, drůbež, zvěřina, polévka; samostatně se smetanou, s houbami, slaninou, se škvarky a s rajčatovou šťávou.

baghira

Ano, vím (druh těstovinové rýže – studoval jsem před 25 lety na Slovensku VŠ, a v menze to bývalo obden).

anonym

Nerika se tomu i Havirina ?
Rodice mam oba Slovaky ( mela ) ;-(
a tata vzdycky varil takove jidlo ( rikal tomu jidlo pro chude ) a rikal , ze to je Havirina.
Ja to ale neumim … ☹ -iv-