iceT

Víte co je popelka,kromě pohádkové postavy?

Doplňuji:
Díky,trezor jsem měla na mysli-trezor,jehož dvojité stěny byly vyplněny popelem.
haňulko,pražskou popelku neznám,ale zajímavý odkaz,taky díky.

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem jednu zajímavost. Pojmenování pro ruskou polévku boršč.Zdánlivě prosté jídlo,ale vynikající, když je na stole. Více na:

Boršč – popelka ruského pohostinství.

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/svet/por­tal/_zprava/bor­sc-popelka-ruskeho-pohostinstvi--1570

Další odpovědi
tom004

Trezor

hanulka11

Popelka je zbytek barokní usedlosti z konce 18. století, nacházející se v ulici Na Popelce 12 v Praze na Smíchově. Z původní barokní stavby se zachovala pouze do svahu vsazená sala terrena oválného půdorysu; průčelí má členěné pilastry se slepými arkádami a nikami
Doplňuji:
já zase neznala trezor -popelku…jak vidět -stále si rozšiřujeme obzory a to je přeci fajn,ne?

Zdroj: http://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&rls­=com.microsof­t:cs:IE-SearchBox&rlz=1I­7ADRA_cs&defl=cs&q=de­fine:Popelka&sa=X&e­i=M5OMTarnJZD2sga­AptmLCg&ved=0C­BcQkAE

SajmonModer

Taky je to jedna hudební skupina, co hraje u nás na Moravě :)

stana73

My tak říkáme jedné naší slepičce – je popelavě šedá :o)