annas

Víte, co je politický polibek, tzv. trojobruč? Jaká je historie polibku?

Polibek zrádný – Jidášův, erotický – jím princ probudil Šípkovou Růženku.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Polibkem je zpravidla označován dotyk rtů dvou osob. Políbit lze ale jiné partie těla, více polibků je pak líbání.
Na původ polibku jsou dva pohledy:
Podle Sigmunda Freuda[zdroj?] a jeho následovníků má líbání přímou souvislost s pocity, které prožíváme jako kojenci při sání mléka z matčiných ňader. Protože jde o nejranější slastný pocit, je mimořádně silný.
Podle německé vědkyně Ingelore Ebberfeldové[zdroj?] se líbání vyvinulo ze vzájemného očichávání zvířat. Když se pak předchůdce člověka naučil vzpřímenému postoji, obrátil svoji pozornost k horním partiím těla.

Třetí, politický, a přesto vášnivý, představuje tzv. Brežněvova trojobruč. Svět si ještě pamatuje, jak Leonid Brežněv objímal politiky ze spřátelených zemí natřikrát.

Zdroj: internet

Další odpovědi
dudu

Asi netrefím smysl otázky, ale vzpomínám si na polibek tzv. Brežněva – soudruzi se objali a při změně postavení si špitali „co jsi dovezl a kde to máš“. Ovšem již při vystupování z letadla domácí stojící pod schůdky většinou zdravili před sebou otevřenými dlaněmi a dávali tím nejevo „nic nemáme, nic nedáme“. Soudruh nahoře na schůdcích pak zpravidla kynul v hrst semknutými rucemi, což znamenalo „no nic, však my z vás něco vy pacholci vyždímáme“.