hanny 2

Víte co je NONI?

Nejlepší odpověď
iceT

Noni, latinsky Morinda citrifolia, je tropická rostlina, která je typická pro země jako je Havaj, Francouzská Polynésie, Fidži, ale také Malajsie nebo jih Indie. Jedná se o keř dorůstající výšky až 6 metrů, který nachází široké uplatnění v lidovém léčitelství. Primárně jsou využívány plody, které rostlina plodí v průběhu celého roku. Dále pak v menší míře listy jejichž šťáva vykazuje antiseptické účinky.

Pravda,slyším to poprvé.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/No­ni

Další odpovědi
hanulka11

NONI je označení plodů a případně celé rostliny. Latinsky Morinda citrifolia, patřící do čeledi Rubiaceae. Roste na ostrovech pro nás evropany velmi exotických – na Tahiti a okolních ostrovech francouzské Polynésie.
Již v knize knih – v bibli je psáno o stromu života, který rodí ovoce
12 krát do roka.

Zdroj: http://www.noni-tahiti.cz/co_je_to­_noni.htm

dědapetr

Užívám ji:Morinda citrifolia je vědecký název rostliny Noni. Noni nebo-li Morinda citrifolia je rostlina rostoucí v tropických oblastech jako Panama, Hawaii, Fidži, Tahiti, Tonga, Samoa

Nabízíme vám Noni sbírané předtím, nežli dosáhlo zralosti. Po-té bylo vysušeno a rozemleto na jemný prášek pro snadné použití a vstřebání.

Morinda citrifolia obsahuje více než 140 druhů vitaminů, stopových látek, enzymů, alkaoidů, fytosterolů, rostlinných olejů, kyselin a antioxidantů. Vedle látek všeobecně známých, obsahuje Noni i několik látek endemických např. xeronin (přenašeč nervových signálů, který spouští činnost většiny enzymů v lidském těle), dacanthal (látka, která ničí předrakovinové a rakovinové buňky), stigmasteryl (látka, která brání systémové degeneraci tkání)

Užívání Noni dodává organismu energii, chrání proti mnoha degenerativním onemocněním včetně některých druhů zhoubných nádorů, posiluje celý imunitní systém, harmonizuje funkce trávicího a vstřebávacího systému a v neposlední řadě poskytuje rozsáhlý soubor vitaminů a minerálů nutných pro základní látkovou přeměnu.