1popelka1

Víte, co je „neviditelný web“ a využíváte jej?

Jak často?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Myslíte stránky, které jsou pro vyhledávače neviditelné, protože na ně nevede žádný odkaz/link/URL ?

Další odpovědi
lorin

http://interval­.cz/clanky/ne­viditelny-web-a-jine-pohadky/

anonym

To je „bomba“,nejsem si jistý,jestli TO dokážu domyslet.
Co to vlastně v důsledcích znamená.

anonym

ano občas to využívám, některé weby zkrátka chceme z nějakého důvodu nechat postupně zapadnout, nahrazujeme je například jinými … pak postupujeme tím způsobem že web skryjeme před vyhledávačem přesto že nadále zůstávají všechny stránky na svých adresách … a až návštěvnost trochu klesne přesměrujeme starý web na nový, až klesne na minimum můžeme starý web zcela zrušit.

pokud chcete svůj web zneviditelnit stačí k tomu málo … přidejte soubor www.nejakymuj­web.cz/robots­.txt

který obsahuje řádky:
User-agent: *
Disallow: /

vyhledávače si takového webu brzy přestanou všímat. Asi jsem nepochopil otázku, protože v tom nevidím žádnou velkou záhadu ani zradu 😉

Zdroj: http://www.jak­psatweb.cz/ro­bots-txt.html

1popelka1

Georgi, teď si to uvědomuji… měla jsem spíše napsat, jestli používají vyhledávače pro neviditelný web, to by asi bylo výstižnější než „využívání“ NW

1popelka1

Annas, třeba zde: http://biblio­graf.wz.cz/od­borne/vyhleda­vace.htm.

  • jsou zde o odkazy na vyhledávače (něco jako google), které ale prohledávají i v tzv. neviditelném webu… nejsem technický typ, tak to neumím vysvětlit… prostě byste tam měla najít to, co na „normálním“ webu nenajdete, to, co obyčejný robot najít neumí, protože informace nepodléhají standardní indexaci vyhledávacích strojů. V prostředí NW je až 5× více informací.

1popelka1

Nepotřebuji odkaz, definici o tom, co je NW, to si můžu najít sama, kdybych to nevěděla.
Jen mě zajímá, nakolik je NW rozšířen v povědomí ostatních a jestli jej využívají.

anonym

Neměl jsem ani „tušáka“,že to existuje.

1popelka1

Bubco, tak to jsem ráda, že moje otázka k něčemu byla 🙂

anonym

Podíval jsem se a zůstal stife(štajf).
Už jsem byl v Kábulu – v jednom hotelu a sháněl práci v Utahu,jako dozorce.Dobrý,dost dobrý.Děkan a proděkan.