annas

Víte, co je „metoda kuklení“ a kdo ji používal? Kuklil někdo vás? Čím nebo kým byste chtěli být, kdybyste se zakuklili?

Nejlepší odpověď
fcoop

V jiných Klicperových veselohrách se metoda,,kuklení..a technika stálého
proměňování situací stávala až samoúčelnou. Tak v Bělouších(napsána 1Bl6,
vytištěna 1820), v nichž šlechtický nápadník vystupuje v úloze svého ko-
číhoa kočív úloze svého pána, nebo v Lhdři ajeho rodu (napsána l817)' kde na
předstírání, lhaní a převlecích byla vybudována celá osnova hry směřující
k nápravě charakterů. l{aproti tomu plného úspěclru dosáhl Klicpera v aktovce
Veselohra mostě( l B2B) . I tu je situace vykonstruov aná. Y e chvíli příměÍi rnezi
na
dvěma bojujícími vojsky přivádí několik lidí na most, hlídaný z obou stran
sÚážemil Pasanti mají propustku vždy jen pro stráž na jednom konci mostu,
musí na něm tedy zůstat. Toho využil Klicpera nejen k vytváření komických
situací těžicích ze skutečných nebo domnělých vztahů mezi jednotlivými po-
stavami, ale i ke konfrontaci veřejného válečného dění s osobními, někdy do-
konce nicotnými zájmy těchto postav.
------------------------(Net)
Osobně nekuklím,ono bohatě stačí,že to dělají naši politici,námi zvolení.

Další odpovědi
Drap

Domnívám se že jde o metodu kuklení která se využívá občas v divadelnictví. Pak tedy vím. Asi bych se nechtěl stát někým jiným