tom004

Víte co je „cinkový spoj“ a kde se používá?

Doplňuji:
Vždy je fajn,když někdo ví a umí.

Nejlepší odpověď
irij

Pro spojování dřeva. Např . prken z nichž bude zásuvka. Vypadá to jako: zub – nic – zub -nic a na druhém prkně opačně.Poměrně pracné, pevné a pěkné.

Další odpovědi
Děda Louda

K mosojově odpovědi: Spoj na rybinu vypadá zcela jinak. Jde sice také o spoj profilovým zádlabem, ovšem nikoli příčným, jako u ozubu, nýbrž podélným. Může být proveden i několikanásobně, kdy jsou vytvořeny souběžné drážky (obvykle vyfrézováním), do nichž je protikus nasunut v celé délce spoje. Takové spojení pak není z pohledové strany viditelné.

dědapetr

Cinkový spoj se používa při práci z dřevem pro spojovaní dřevěný dílu.

mosoj

Cinkový spoj je pevný spoj prken nebo desek.
Je to jako spoj na ozub, ale strany jsou sešikmené na každém kusu opačně a po sezaní ( sezadit lze pouze jedním způsobem) to do sebe zapadne a hlavně to hodně drží.
Také se tomu říká spoj na rybinu.

Vždy jsem obdivoval svého švagra, který je uměl dělat zcela perfektně ručně.

Jiří Sova

Ještě lepší spoj pro dřevo jsou čepy, které se používají u trámů. Dělám se na firmě nekonečné trámy pro stavby střech a domů. Používáme kvalitní čepovací frézku https://cepova­cifrezka.cz/ , která dokáže udělat za chvilku kvalitní čep, který se nemusí dopracovávat. Nejlepší je, že to na ní zvládne kdokoliv