tom004

Víte čemu se říká „temná mlhovina“?

Nejlepší odpověď
annas

Temná mlhovina je mlhovina, která není blízko žádné hvězdy, která by ji emitovala k svícení (emisní mlhovina), nebo by se jen svězlo hvězdy odráželo na částečkách prachu v mlhovině (reflexní mlhovina). Temné mlhoviny zpravidla pozorujeme jen díky tomu, že za nimi svítí další objekty, a pak ji vnímáme jako tmavou oblast.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tem­ná_mlhovina

Další odpovědi
arygnoc

v astronomii studená mlhovina s teplotou pouze několik desítek °K