postcd

Vitamin D, v jaké formě a nejlevněji koupit?

našel jsem ústní sprej za 500kaček ale to drahé, ve stravě mě ani tolik nezajímá/opalování teď taky ne, spíše v jaké formě a aby to bylo co nejlevnější a co nejlépe vstřebatelné. potřebuji ho pro doplňkovou výživu (tedy v jidle mi nestačí), chci ho dostatek ať přemíru. děkuji

Odpovědi
pondělí

Pokud jdi nemocný tak ti vše potřebné naordinije lékař
V opačném připadě si můžeš ublížit avitaminozou,a to tobě ani tvojim vnitřnostem nepřeju.

marci1

Doporučuji vitamín D v přírodní formě : Přírodním zdrojem je rybí tuk, sardinky, slaneček, tuňák, losos, mléko a produkty z něho, naklíčená semena, žloutek, tresčí játra. 🙂
Doplňuji:
Jinak zde, tekutý – 163,– Kč : http://www.le­karna.cz/teku­ty-vitamin-d-30ml/

mosoj

Velice kvalitní od kanadské firmy Swiss dostaneš v lékárnách.
Je mně téměř 70 let a mám svoje zuby ! Také pro imunitu je důležitý.
Pokud ho nebudeš jíst jako chléb nic mimo pozitivních účinků ti nehrozí.

http://www.le­karna.cz/swiss-vitamin-d3-efekt-1000i-u-tbl-90/
Doplňuji:
Jedině kdyby jsi snědl játra z ledního medvěda tak by jsi byl předéčkovaný !!! a onemocněl by jsi.
To ale určitě nehrozí.

WTF

Ony ty nejlevnější formy vitamínů právě zas tak dobře využitelný nejsou. Lepší je volit radši kvalitní výrobek s tím, že si sice připlatím, ale tělo to dokáže fakt vstřebat.
Doporučuje třeba tento vitamín D3 od Viridianu:
http://www.fit­nessprotebe.cz/vi­taminy--mineraly/vitamin-d3-400iu-90-kapsli/

ahold

Pro pondělí.
Avitaminoza je naprostý nedostatek nějakého vitamínu, nebo prvku.

abendsbrot23

Přesně tak. To, co mělo pondělí na mysli, se nazývá hypervitaminóza. Déčko je vitamin rozpustný v tucích a proto má schopnost se v organismu kumulovat, což např. u céčka, rozpustného ve vodě, nehrozí.