Nenaplněný

Vitamín C v džusech?

Pokryje mě denní potřebu vitamínu C 1/4 litru 100% pomerančového džu­su?

Nejlepší odpověď
ReHu

V žádném případě nepokryje.

  1. nevíš, jako ty máš denní potřebu vit.C. Záleží to na mnoha faktorech, kouření, zaměstnání, odpočinek, stress, věk, zdravot,stav., roční období atd.
  2. Ne každý výrobce dodržuje to, co píše na obalu a není zaručeno, že jsou použity čistě přírodní šťávy bez um.konzervantů a jak dlouho po sklizni se pomeranče zpracovaly. Většinou to jsou pouze marketinkové tahy dodavatelů a výrobců, že to pokryje DDD ☹.
  3. vit.C je velice nestabilní a již krátce po utržení plodu se vit ztrácí. I pouhým omytím vodou se část vit.odplaví
  4. + další, proč ne

Další odpovědi
GangstaHelper

Já myslím, že ano. Na mojem džusu je uvedeno že 1 sklenka (250ml) denně stačí.

Doporučená denní dávka je v EU 60 mg vitamínu C. Tak se koukněte, kolik Váš džus obsahuje.

Michal

Podle kvality. Já tomu pokrytí nevěřím,třeba se pletu.