routt

Co je to přesně virtuální realita?

Nejlepší odpověď
panenka

Virtuální realita (VR) je technologie umožňující uživateli interagovat se simulovaným prostředím. Technologie virtuální reality vytvářejí iluzi skutečného světa (např. při výcviku boje, pilotování, lékařství), nebo fiktivního světa počítačových her.

Jde o vytváření vizuálního zážitku zobrazovaného na obrazovce počítače, speciální audiovizuální helmy, popř. oblečení snímající pohyb a stimulující hmat.

Současnými technickými prostředky je velmi těžké vytvořit věrně vypadající virtuální realitu. Vývoj virtuální reality je i přes velký potenciál stále poměrně opomíjeným odvětvím. Předpokládá se však, že časem budou tyto technické problémy překonány a virtuální realita se stane běžnou součástí počítačové výbavy.
více zde v odkaze

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vir­tu%C3%A1ln%C3%AD_re­alita

Další odpovědi
Bumbes

Nejstarší a nejvěrohodnější virtuální realita je: sen nebo halucinace