Avatar uživatele
eradaur

Virtuální paměť…často při používání notebooku se objeví informace…nedos­tatečná virtuální paměť…

lze přikoupit zařízení, které by paměť zvětšilo? Mám starší „UMAX“ visionBook3000 a po několika radách na tomto fóru jsem řadu věcí pochopil…co ovlivňuje virtuální paměť?…mám v záložkách spoustu webových odkazů myslím, že i v programech bych mohl mnohé omezit…ale které…to nevím…některé byly použity před 5. lety 🙂 Díky za radu

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Jahoda před 5042 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
GangstaHelper

Virtuální paměť (také známa jako SWAP) je místo na disku, které se využívá jako odkládací místo paměti RAM. Spuštěné programy, které nejsou zrovna aktivní, jsou přesunuty z RAM do SWAP. (od toho název – SWAP znamená prohození)

Je pár řešení:

  1. omezit množství spuštěných programů
  2. zvětšit velikost prostoru na disku, který se může využít pro SWAP. To provedeme následovně: Start, nastavení, ovládací panely, systém. Zde přepneme na kartu Pokročilé a na tlačítko Nastavení v sekci Výkon. V nové otevřeném okně přepneme zase na kartu pokročilé a pak na tlačítko Změnit v sekci Virtuální paměť. Zvolíme Vlastní velikost a pak do políček nastavíme velikost. Obvykle stačí nastavit minimální na 2000MB a max. třeba na 2500. Restartujeme počítač. Pokud to problém nevyřeší, tak pak zvětšíme ještě více.
  3. dokoupit paměť RAM (nevyplatí se investovat, pokud je notebook tak starý).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tesss88

přikoupit RAMku ..asi… si myslím já:)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
sobol

Přikoupit RAMku určitě pomůže, protože vir. paměť se používá když už RAMka nestačí tak použije prostor na disku jako hodně pomalou paměť. Více viz. odkaz.

Zdroj: http://window­s.microsoft.com/cs-CZ/windows7/What-is-virtual-memory

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek