Virtualizace operačních systémů

Koupil jsem si nový notebook s Windows XP, ale kvůli problémům s některými ovladači byly nepoužitelné. Konkrétněji nefungovalo uspávání a pořádně ani síť. Nahodil jsem proto Linux (SUSE), ale tam mi chybí zase některé zásadní aplikace z Windows. Uvažoval jsem, že se pustím do virtualizace. Rozhoduju se, jaký software na to použít. Nějaké zkušenosti pro Linux + host Windows?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Pokročilý

V SUSE už virtualizační software jeden je (XEN), ale jak je na tom v porovnání s ostatními, si neodvažuju hodnotit. Z volně dostupných pro Linux zkuste VirtualBox, umí toho fakt hodně, i spojit prostředí Linux + virtualizovaný systém (Linux, Windows, Solaris, aj.), takže v KDE či GNOME normálně pracujete s okny například z Windows (říká se tomu bezešvý mód, virtuální systém nejede okně, ale je integrován do prostředí hostitelského systému). Nebo dobré je použít celoobrazovkový režim na jedné z ploch a jen přepínat mezi plochami (plocha 1 nativní Linux, plocha 2 virtualizované Windows). Pak bych doporučil ještě něco od VMWare.

Zkousel jste projekt wine?
Neni to sice virtualizace, ale emulace windows API. Umoznuje spoustet v Linuxu primo windowsovske binarky. Ne kazdy program takto lze spustit, ale mnohdy se tim da resit absence vhodneho programu na Linuxu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.