Virtualizace operačních systémů

Koupil jsem si nový notebook s Windows XP, ale kvůli problémům s některými ovladači byly nepoužitelné. Konkrétněji nefungovalo uspávání a pořádně ani síť. Nahodil jsem proto Linux (SUSE), ale tam mi chybí zase některé zásadní aplikace z Windows. Uvažoval jsem, že se pustím do virtualizace. Rozhoduju se, jaký software na to použít. Nějaké zkušenosti pro Linux + host Windows?

Odpovědi
frankie

V SUSE už virtualizační software jeden je (XEN), ale jak je na tom v porovnání s ostatními, si neodvažuju hodnotit. Z volně dostupných pro Linux zkuste VirtualBox, umí toho fakt hodně, i spojit prostředí Linux + virtualizovaný systém (Linux, Windows, Solaris, aj.), takže v KDE či GNOME normálně pracujete s okny například z Windows (říká se tomu bezešvý mód, virtuální systém nejede okně, ale je integrován do prostředí hostitelského systému). Nebo dobré je použít celoobrazovkový režim na jedné z ploch a jen přepínat mezi plochami (plocha 1 nativní Linux, plocha 2 virtualizované Windows). Pak bych doporučil ještě něco od VMWare.

Jarda

Zkousel jste projekt wine?
Neni to sice virtualizace, ale emulace windows API. Umoznuje spoustet v Linuxu primo windowsovske binarky. Ne kazdy program takto lze spustit, ale mnohdy se tim da resit absence vhodneho programu na Linuxu.