DIH

Víra ve východní medicínu?

Když řeknu že věřím ve východní medicínu, znamená to že věřím čajům, joze atd.?

Odpovědi
Agneta

Ano, je to tak. Já teď právě takový čaj piju :DD
Tak to bych tu měla „spřízněnou duši“, kromě vanasiho, kterého ale vyjímám, je to známý troll, ale považuje se(údajně) za „hinduistu“, jinak jsem se tady s východní medicínou moc nesetkala. Moje matka je na v.m. úplný blázen, a tak mám být po kom :DDDDD

mosoj

Že by jenom čaje ? Ty uměla na plzeňsku již bába z Radnic( nejenom ona) a velmi dobře.

http://www.zdrav­net.cz/alterna­tivni_medicina/vychod­ni_medicina/in­dex.html

da ny

Mám odskoušeno nejen na vlastní kůži 🙂
Dnes se pro východní medicínou užívá též pojem celostní medicína (zabývá se jí i mnoho lékařů) a alternativní metody. Hledá a odstraňuje se příčina nemoci nikoliv jen její následky.
http://www.ce­lostnimedicina­.cz/
Nejde jen o bylinky a jógu, patří sem např. akupunktura, akupresura, Su-jok, Reiki.
K alternativním metodám se dá přířadit i homeopatie, programování a paměť vody – viz. Dr. M. Emoto
http://www.le­cenibezchemie­.cz/Voda/voda4­.htm
a nemusí to mít žádnou spojitost s vírou z oblasti církví a směřů životního stylu ;)

Doplňuji:
Měla jsem na myslioblast náboženství (… oblasti církví a směřů životního stylu).
Změnu myšlení, životosprávy a životního stylu s sebou východní medicína samozřejmě též přináší 😁

Pepa25

IMHO to znamená, že podléháš módě a také že nevěříš doktorům …

Sorry, ale já jsem k alternativní medicíně kritický. Klasické osvědčené české bylinky – O.K. Ale „v Číně to funguje 1000 let, tak teď jsem vám to přinesl sem, abych vás tu zachránil“ – nemám zájem.

MK44

Přijde na to, co myslíte slovem medicína. Toto slovo se používá jednak ve významu lék nebo léčivý nebo podpůrný prostředek, často nějaký lektvar, ale u někoho to může znamenat třeba frťana, jednak ve významu lékařství nebo lékařský studijní obor.

Taky přijde na to, co je to východní. Řekněme z východu pocházející, ale na východ je spousta zemí. Třeba z Číny pochází akupunktura, z Indie jóga. Různé čaje a odvary se používají leckde, nejen na východě.

Východním lékařstvím se nejčastěji myslí tradiční čínské lékařství. Na nás Evropany může působit poněkud přírodně nebo magicky ale i „nevědecky“, ale používá se po tisíciletí a tak zjevně dostatečně funguje. I naše babky kořenářky měly vyzkoušené odvary z různých bylin a tyto poznatky si předávaly z generace na generaci, aniž měly rouru z vejšky nebo uměly latinsky. Jen ty rohy z nosorožců nepředepisovaly. Takže asi bude potřeba rozlišovat, co opravdu funguje a co je léčitelská habaďůra. Konec konců i u nás se po čase zjistí, že určitá „zázračná“ tabletka má nežádoucí vedlejší účinky a lék se musí stáhnout. Nikdo nejsme neomylný.

Summa summarum mi vychází, že není nejlepší říkat, že věřím něčemu, když nevím, co to znamená.

cynique

Je zajímavé, že v posledních letech samotní Číňané „opoušťějí“ svoji TCM a inklinují víc a víc k „evropské“ homeopatii.

Agneta

Pepa25 >>> tak to není…zdavý člověk doktory nepotřebuje a měl by si podporovat imunní systém, který si pak poradí se vším. Vždyť vidíš, že někteří Afričané sice ebolou onemocní, ale je to pro ně jen "chřipka"a vzápětí se uzdraví, a už jsou na ní pak dokonce imunní. Do tohoto stavu se ale Evropan musí nejdřív dostat,. Pro průměrného Evropana je ebola 100% smrtelná :DDD

Pepa25

Podporovat imunitu nemusíš čajíčky, co třeba pohyb, otužování … A to s těmi Afričany jsem nepochopil .. Také užívají v.m.? Jinak co jsem slyšel, tak s tou ebolou je to spíš naopak: přežil nějaký ten Španěl a Američan, co je rychle odvezli, ale domorodci umírají ve velkém …

Agneta

Chtěla jsem jen říct, že přírodní národy mají mnohem silnější imunitu než Evropani. A že je moc škoda, že se už nemohou léčit u jejich léčitelů, neboť jim jejich kultura a tedy i léčitelství bylo evropskými křesťany vzato a musí dnes „do nemocnice“, kde jsou léčeni za peníze zcela nevhodnými evropskými léčivy(se kterými se ani já nechci léčit)…:DDD (tady zase vidíš antikřesťanku):DDD