Víra v Ježíška a víra v Boha

Dobrý den, zajímalo by mě, z jakého důvodu u nás přestávají věřit lidé v Ježíška zhruba v 6 letech, zatímco v Boha mohou v některých případech věřit až do smrti?

Nejlepší odpověď
dudu

Když se nudím, pohrávám si v hlavě se dvěma myšlenkami:

  • vznik života v nám známé podobě je zhruba stejná pravděpodobnost, jako když máme v sáčku všechny součástky potřebné k sestavení hodinek a třepáme jím tak dlouho až se stastaví přesně jsoucí švýcarské hodinky – je za tím náhoda?
  • základem hmoty mají být energetické částečky – struny, které rezonují a dávají vzniknout strukturám tvořícím atomy jednotlivých prvků., kdo tyto struny rozeznívá a podle kým napsaných not?

Bůh ví…

Další odpovědi
Miroslavst

Sice je pravda, že ježiš a bůh je tatáž osoba, ale zdrobněle ve tvaru ježíšek je znám jen dětem. Je to ten, který jim nosí dárky.
Myslím, že těžko říkat dětem, že jim dárky nosí INRI (ježíš nazaretský král židovský)-tedy bůh.
Po dejme tomu těch 6-ti letech však na ježíška jako takového věří málokdo, tedy skoro nikdo. Ovšem víra v podobě Ježíše ta přetrvává-tedy pokud chce dotyčný věřit.

Michal

Podívejte se kolem sebe,jak jsme si to rozházeli!U té neznámé síly,někdy zvané Bůh.

Vicki

Asi je to individuální.Ale pořád lepší věřit v Ježíška,než vůbec v nic.Mám takový dojem,že podle toho to tady taky tak vypadá.Je to sice lež,ale krásně dětsky romantická.

wenda

je to všechno o rodičích.. většinou to záleží na nich! když v nich tu víru pěstují, tak je jasné, že dítě bude věřit dýl. A pak závisí na společnosti (např.- On věří v toho a toho, tak v něj budu věřit taky abych byl in… atd.)

afro.minerva

Protože věřit tomu, že dárky nosí Ježíšek je naprostá a apsolutní LEŽ a s vírou jako takovou to nemá nic společného.