zdenekps

Vir v tabletu.

Jaké máte zkušenosti s virem v tabletu? Jsou tablety hodně náchylné na viry, když se navštíví nějaká nežádoucí net stránka, nebo spíše záleží na antivirovém programu? Dík

Nejlepší odpověď
Bedy

Záleží na použitém operačním systému. Pokud tam je Windows RT, Apple iOS nebo Blackberry, tak bych se virů nebál. Na tyhle operační systémy se hackeři nezaměřují vůbec nebo naprosto minimálně.

Pokud tam však je Android, tak tam bych jisté obavy měl – Android je nejzastoupenější platforma na mobilních zařízeních a tak se logicky hackeři na něj zaměřují nejvíc. Nevýhodou je i jeho otevřenost v kombinaci s neschopnými výrobci, kteří dodávají aktualizace celkem pozdě.
Další nevýhodou jsou levná zařízení která často nemají takový výkon, aby utáhli novější verze Androidu, a tak to často končí na nějaké verzi 2.x která je asi nejohroženější.

Antivirové programy pro Android existují, řada z nich je i zdarma, například avast! Mobile Security či AVG Antivirus Free. Pamatujte však že hackeři jsou vždy o krok napřed.

Dobrá rada – když budete chtít stahovat nějaké aplikace, tak jedině z Google Play. A tam čtěte recenze. Jen tak se dobře ubráníte virům, protože viry si často instalují uživatelé sami – aplikace stahují odkudsi nebo se nechají oblbnout a nainstalují si jakési pokračování hry Angry Birds, které ve skutečnosti hrou není, ale je to virem. Takových případů bylo docela dost.

Vesměs ohroženější jsou mobily – jsou viry, které stojí za tím, že Vám pak chodí drahé premium SMS apod.

Opravdu se nenechte jen tak uchlácholit a vše si promyslete, než začnete něco instalovat.

Další odpovědi
huxa

já nikdy s viry neměl problémy, spíše jsem měl rád spyware, kterým jsem si zjišťoval peprné informace.