Avatar uživatele
led

Vikingovia v Rusku

Kedy vládli Vikingovia (a ich potomci) na ruskom tróne?
Kto nastúpil po nich?
Doplňuji:
O konci ich vlády v Rusku bola skomponovaná svetoznáma opera

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: led

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, rynek878, anonym, iceT před 4819 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Detaily jsem zapomněla, musela jsem něco vyhledat. Nevím, zda jsem odpověděla na všechny vaše otázky.

Podle ságy Vikingů napsal R. Wagner operu Prsten Nibelungův.

Švédští Vikingové se v devátém století usazovali kolem Baltského moře a pronikali do Ruska nejprve jako žoldnéři povolaní soupeřícími kmeny v oblasti dnešního Sankt Peterburgu.
Slované nazývali Vikingy Varjagy, oni sami si říkali Rhos nebo Rus, což znamenalo mořeplavci. Z tohoto vikingského slova vznikl název Rus, Rusko.
V roce 839 dopluli po Dněpru a Donu až do Černého moře. Z ruského území obchodovali s Byzancí. V Rusku založili řadu nových měst – Novgorod, Kyjev a další. Nakonec se sami ujali moci a založili rod Rurikovců.

Doplňuji:
Led, špatně jsem pochopila otázku, která souvisela s operou. Brala jsem to tak, že se ptáte dílo z doby, kdy skončila jejich „vláda“ v přeneseném slova smyslu. Teď už to vím. Děkuji.

Zdroj: http://vikingo­ve.mysteria.cz/his­torie-vikingu.html

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

pre Annas
podľa vašej odpovede som si to vyhľadala a ďakuje

Po smrti posledného Rurikovca r.1598 Fjodora I. syna Ivana IV.Hrozného sa Boris Godunov Fjodorovič (Борис Фёдорович Годунов) de facto regent Ruska od r.1585–1598 nechal korunovať a vládol ako prvý po-Rurikový car ruskej ríše 1598 – 1605.
… bol to najslavnější člen starovekej ruskej rodiny Tatarskeho pôvodu, ktorá přišla z Hordy na Kostrom začiatkom 14. storočia.
O tomto napísal A.S.Puškin svoju tragédiu a podľa nej M.P.Musorgskij skomponoval operu Boris Godunov

před 4819 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Já jsem Váš dotaz kvůli opeře pochopila špatně. Myslela jsem Vikingy, než začali v Rusku vládnout.

před 4819 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek