Wareg

Vietnamci v ČR

Jaký máte názor na rozšiřování vietnamské populace v ČR?

Jdu po městě a vidím, že tam, kde býval kdysi klasiský obchod, se už už stěhují Vietnamci, aby jej po nocích předělali na jeden z těch svých krámů. A takových je čím dál víc…

Osobně proti Vietnamcům nemám nic, ale situace tu už začíná houstnout, viz. dnešní zpráva http://www.no­vinky.cz/doma­ci/196713-v-prazske-libusi-hrozi-vznik-domobrany-proti-vietnamske-mensine.html

Nejlepší odpověď
kropitko

když projíždím Libuší,tak si připadám jak ve vietnamu,čing-čong,kam se podívám,jsou na každým rohu,na zastávkách,v okolo projíždějících autech,no prostě všude.A ještě jeden postřeh-vůbec neuměj řídit,hrotěj to v těch dodávkách,hrůza

Další odpovědi
dudu

Reakce na Oskara., v době kdy byl premiérem pan Špidla jsem četl studii o vývoji populace u nás, kde bylo konstatováno, že cca za 400 roků ponese na prvomájovém průvodu naši vlajku občan ČR, jehož praprapředek bojoval ve Vietnamu s Amíky. Obyvatelé s českými kořeny mezitím postupně vymřou po meči nebo po přeslici.

anonym

Až na excesy- nevadí mi.V podstatě.Co mně Dost vadí-stačí projít Václavák a jeden si pomyslí-„Moskva musí být liduprázdná,všichni jsou tady“.

SinceX

Sice nejsem rasista ale zase všeho moc škodí, Česká Republika je jen pro čechy, tak at se toho drží, nejsme Vietnamská republika nebo Romská republika, mým názorem je, zůstaňme Čechy a snažme se udržet menšiny na linii, at se z toho jednou nestane, že Češi jsou Menšina ve své zemi .. :)

anetadela1

Taky se bojím, občas o tom přemýšlím, kam až to dospěje. V našem městě jsou taky na každým rohu vietnamci. Jenže to by lidé nesměli vietamský obchodníky podporovat, jinak by se takhle nerozšířili.

Gorouš

Vietnamci jsou vynikajicí obchodníci, kteří s vámi mohou diskutovat o ceně a zároveň nabízet zboží levně. Oni přeci také touží po vlastním štěstí a obživě, kterou nenajdou doma. Kdyby na 24 hodin uzavřeli všechny obchody v ČR, tak byste uviděli stáda přeplněných tramvají, která by jela do supermarketů a obchodních center. Je lepší koupit si vodu kousek od baráku u Vietnamců než jet 15 minut tramvají.
Navíc Vietnamci jsou přátelští a nevím proč někomu mohou vadit, když nikomu neubližují.

Nuk nuk

Mně Vietnamci nevadí. Ano, pravda, souhlasím s Bubčou – až na občasné excesy, ale tím ostatně neohrožují okolí, spíš sebe navzájem.

A co se týče těch obchodů…Jo, kdo umí, ten umí…
My jsme divný národ. Sami obchodovat neumíme, to raději prodáme i své vlastní nápady než, abychom je využili pro svůj prospěch. Rozdáme a rozprodáme, co máme. Ať založíme malý obchod či firmu nebo větší, dřív nepo později to prodáváme cizincům.
A Vietnamci? Zrušili jsme jim tržnice a dali jim pokyn, že pokud chtějí podnikat, musí do kamenných obchodů. Vietnamci ale asi nějsou tak pitomí, jak si někdo představoval. Vědí moc dobře, že v budou-li prodávat v kamenném obchodě čerstvou zeleninu a ovoce, základní potraviny, cigarety a alkohol, že na tom vydělají. To je celé.

V Libuši jsem učila, jezdila jsem tam večer a hodně pozdě večer jsem se vracela. Vietnamci, které jsem potkávala, se chovali jako normální slušní lidé. Myslím, že reakce tamnějších Čechů pramení opět jen z naší neschopnosti, cokoliv dělat přídně a ze závisti komkoliv, kdo to dokáže.

Radovan M

Větnamci, jsou mi rozhodně milejší než cikáni. Pardon romové :)

Jakub

Nejsem rasista, ale staré úsloví praví, „Čeho je moc, toho je příliš“. A to se netýká jen Vietnamců. Stačí se podívat, např v Kauflandu při akcích, jak mají rozděleny úkoly a první se nahrnou k regálům se slevami a rvou do košíků oběma rukama akční zboží. Každý jinou komoditu. Pak se asi dělí.To nebudí vůbec dobrý dojem.

oskar

Kdo vi jak to bude u nas za 50 roků?

Lucimia

Nic proti Vietnamcům nemám, ale začíná mi vadit, jak se to u nás rozšiřuje! Jdu po pouti a tam co druhý stánek Vietnamec nebo Číňan s nudlemi! Dříve mi to nevadilo, ale teď už jo.