Viete si to predstaviť?

Vlastníte samoobslužnú autoumývareň.

Pred ňu dáte nápis:

Pred vjazdom odmontujte:

  • bočné zrkadlá
  • anténu/antény
  • pohyblivé časti karosérie

Prevádzkovateľ neručí za škody spôsobené na neštandartných prvkoch karosérie (tuning)

A toto by ste podľa poisťovne mali mať preložené do svetových jazykov (aby prípadne cudzinec, ktorý umyvárku použil a spôsobil si škodu napr. utrhnutým spojlerom, nemohol požadovať náhradu škody).

Takže podľa poisťovne pod dostatočne veľkým nápisom – tabuľou by tento text mal byť i vo svetovom/svetových jazyku/jazykoch (teda keď zoberieme tie najrozšírenejšie: anglicky, nemecky, francúzsky, rusky, čínsky, prípadne ešte španielsky, taliansky, portugalsky).

Viete si predstaviť, že by všade boli tabule s toľkými prekladmi (napr. vo výťahoch, výstrahy na stavebných parcelách, pred pohyblivými schodmi, pri vstupe na súkromné pozemky a pod.)?
Doplňuji:
ocko:

ja viem, je to pritiahnuté za vlasy, ale z praxe:

kanadský občan žijúci na Slovensku (so slovenskou manželkou) si skutočne v umyvárke poškodil spojler (škoda cca za 1000 euro) a poisťovňa škodu odmietla preplatiť (jemu z poistenia automobilu), a odkázala ho o náhradu škody od majiteľa umyvárky, nakoľko tento nemal informáciu v jeho jazyku o patričných opatreniach, ktoré má pred vstupom do samoobslužnej umyvárky urobiť (tu ma napadlo, v Kanade nemajú umyvárky [že poškodený nemá prax, skúsenosti]? a keď majú, sú tak dobrí, že netreba anténu a pod. odmontovať?).

Takže síce kocúrkovo, ale v realite.

A teraz si predstavte, že by mu v metre priškriplo nohu medzi pohyblivé schody, prípadne by spadol medzi koľaje (je tam informácia v angličtine, že nemá sa približovať ku koľajisku?).
No katastrofa.

Takže, česko krajina bilboardov s varovaniami pre istotu aj v arabštine (okrem iných jazykov už spomenutých)?

Nejlepší odpověď
led

Viem si tento „bilboard“ predstaviť v univerzálnom jazyku. Čo nemožno napísať, možno nakresliť. Možno ste už počuli o piktogramoch.
"Piktogram je grafický znak znázorňující pojem nebo sdělení obrazově. Většinou jde o malý a srozumitelný nákres věci. "
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pik­togram
Doplňuji:
piktogram na vašu otázku o daniach, téma úradník:
http://us.123rf­.com/400wm/400/400/le­remy/leremy1201/le­remy120100027/­11965737-business-office-pracovia-ta-situace-boss-manaa-er-icon-symbol-sign-piktogram-concept.jpg

Další odpovědi
anonym

Ary, tady ale nepíšeš návod k obsluze na výrobek vyrobený v Korei a dodávaný do celého světa. Zamysli se, které cizince bude nejčastěji myčka v ČR obsluhovat. Dala bych tam nápis v angličtině a v němčině. Většina turistů a podnikatelů, kteří k nám přijíždějí svými vozy, anglicky nebo německy mluvit umí. Pokud ne, bude to tak vzácná výjimka, že bych si takové opominutí „šejka z Arabských emirátů“ klidně dovolila.
To by totiž mohl také někdo požadovat, že před myčkou bude stát pohledná slečna s krajícem chleba a slánkou se solí a bude všechny uživatele vítat v jejich rodném jazyce.
Nedělejme si z nesmyslných předpisů ještě nesmyslnější džungli. Ono bude stačit, když na tu tabuli někdo instrukci namaluje. Potom to bude srozumitelné i Křovákům a nebude třeba se jejich jazyk učit.