DaveR

Viditelnost Marsu 27.8.2012?

Dostal se ke mě e-mail o tom, že bude 27.8. Mars tak blízko Zemi, že bude velký jako Měsíc. Z obavy že to bude další hoax (taky ten email byl od abbičky která běžně posílá řetězáky) jsem šel bádat. Při researchi jsem zjistil, že to po internetu koluje už několik let a tady jsem zjistil něco o Marsu v roce 2018 http://www.sci­net.cz/mars-pry-bude-zase-na-obloze-velky-jako-mesic.html. Web neznám, ale vypadá seriózně, takže asi není možné aby byl Mars viditelný i teď v srpnu, že?

Odpovědi
www

Jen bez hledání.
Mars najdeš koncem srpna nad východním obzorem. Tuším v souhvězdí Panny.
Ten mail je skutečně stařičký Hoax.