pizlicka

vidim okolo sebe krásné zrekonstruované domy,ale jak je to doopravdy?

ráda chodím na dlouhé procházky občas,a kochám se pohledem na okolní domy.jsou krásné,zrekon­struované,nek­tere uplne nove,vkus,a napady lidí,ta odlišnot,me uchvacuje.pak se zamyslim,a premyslim,co je za tzv.oponou.mají to ti lidé ze svého?nebo darem?a nebo to ma hořkou příchut v podobě hypoték,celoživotně splacenych půjček?co myslite,co je za tou oponou?
Doplňuji:
Lexx 🙂 supr,diky

Nejlepší odpověď
Drap

U každého je to jinak. Někdo splácí, někdo to zvládl hotově, někteří dostali, jiní budují postupně, vždy když něco našetří.

Další odpovědi
anonym

Něco je na dluh,něco je generační majetek a chudákům nezbývá nic,než celý život slintat,protože takovým ani půjčku nikdo nedá…byl jeden co zastavil rodinný dům i s matkou a začal podnikat,ale vyšlo mu to.

lexx

Půjčky, splátky, hypotéky…to je vono, v důvěře že to utáhnu 40 let splácet, houby. Zbyde leda na 2m špagátu, sorry za přirovnání, to je běžná realita. Nerobte dluhy ! hyeny na Vás číhají…
Doplňuji:
http://www.fas­timages.eu/ima­ges/hypo.jpg

Agneta

Aha, takže „krásné zrekonstruované domy“… Nejčastěji je to ale tak, že mají jen tu fasádu zrenovovanou, zezadu to už pak zase vypadá „česky“ :DDD

Takto „česky“ zrenovované jsou „celé ulice“ – zezadu cikánské, zepředu západní.
Nejlépe vidět je to v Sudetech, prostě ti nynější majitelé nemají ani zdaleka tu životní úroveň těch původních – nemají na to, aby mohli ty nádherné vily zrenovovat :D

cukrar

Záleží jak to kdo vidí.
Určitě to jde z půjček u mlydých lidí. Dokonce jedna stavitelka si zařídila zelenou úsporám, a cena jde pak dolů..
Myslím si, že za oponou je to stějné jak před oponou. Vy byste stavěla lidem na oči krásně a pro sebu uvnitř šeredné? A proč?

pizlicka

agneto,zrovna dnes jsem běžela,nadher­ny,jako novy,zrekonstru­ovany,a nechali otevrené dveře.no fakt!starej barák,jen ta fasáda.zvlastni,vi­dět co se skryva za tím pozlátkem.