vivatisCZ

Vidím malilinkaté tečky, je to normální?

Zdravim, asi před dvěma týdny jsem byl na oční prohlídce kde mi řekli, že je všechno v pořádku. Nyní jsem si však všimnul takové divně věci a nevím jestli jsem jediný kdo to takle má. To nejhorčí je to že já ani nevim jak to mám popsat tak se o to pokusim. Když se víc zaměřím na nějakou věc třeba na myš u PC tak po ní vidim jakoby běhat takové opravdu mále částice . V podstatě vidím dá se říct ve full HD jenom tam jsou takové mále jakoby částice, které se pohybují a já si jich teda nejlépe všimnu na zdi.V podstatě to ani nějak nebrání full HD výhledu a nic není rozmazané je to prostě tak že tam pobýhají takovéh malilinkaté tečky a ty mají stejnou barvu jako ta daná věc na které se pohybují.Opravdu si nepředstavujte žádné obry jsou to opravdu pidižvíci a je to jakoby televize bez tv kanálu tak to tam taky takle bzučí a pobýhá až na to, že tady si toho prakticky nevšimnete a opravdu jinak vidím v HD. Tak mně zajímá jestli to je normální nebo jestli to je nějaká nemoc.Můžete si to sami vyzkoušet podívejte se třeba na myš.Vidíte jí normálně a nebo tam taky vidíte malililinkaté pohybující se tečky?

Nejlepší odpověď
zjentek

zkus se zbavit prachu z textilií a lůžkovin, protože to úplně klidně můžou být částečky v očích ,) ..krom škály dalšího, s čímž ti poradí odborníci ,)
Doplňuji:
malilinkaté pohybující se „tečky“, jak říkáš, vidím proti bílé zdi, když mám nějaké částečky v očích. Pár krát mrkni, znovu koukni na zeď a pokud ty „tečky“ jsou po mrkání zase jinak „rozházené“ a „plavou“ zase v jiných směrech, bude to nejspíše jen ten prach ,)

Další odpovědi
SteimlX

hmm, co se týče zdí, tak jsem na tom stejně, ale já mám astigmatismus, což jsou nepravidelně tvarované bulvy, nic zásadního, ale brýle nosím a „teček“ na zdi mě nezbavily, Jestli Ti někdo poskytne něhaký lepší vysvětlení teček, tak se o něj poděl ) taky by mě to zajímalo

pokazdejinak

jestli jsou to takové tmavé tečky nebo vlákénka a jsou dobře vidět, když se díváš na něco světlého (bílá zeď, monitor ap.) – tak to jsou pravděpodobně zákalky ve sklivci… typické je, když se na ně zkusíš zaměřit a zaostřit, tak ti jakoby uhnou :)
s tím moc nenaděláš – prostě se budou tvořit, ale můžou i mizet

http://www.zeleny-zakal.cz/novin­ky/sklivcove-zakalky-obvykle-neskodi-obezretnost-je-presto-na-miste-531

pokud jsi teď takhle nedávno absolvoval prohlídku u očaře, tak to opravdu nic nebude

anonym

Doporučuji nabrat směr oční lékař.