bobánek

Vidí zvířata barevně nebo černobíle?

Nejlepší odpověď
ReHu

Jak které zvíře a ani barevně ani černobíle.
Viz následující:

Vidí pes různé barvy?
Jelikož se psů nemůžeme zeptat, víme to jen podle nepřímých důkazů. S jistotou víme, že psí oko má odlišnou stavbu od toho lidského a nepodobá se mu ani počtem buněk, které nám pomáhají rozlišovat barvy. Z výzkumů vyplývá, že svět psíma očima určitě není černobílý, ale je velmi pravděpodobné, že červenou a zelenou psi nevnímají tak jako my, ale rozlišují určité barvy a odstíny. Na rozdíl od lidí ale vidí velmi dobře i za šera nebo i za tmy. Vidí obrysy předmětů kolem sebe, jako by zářily. Také dovedou lépe rozpoznat pohyb a velmi rychlé blikání světla. To by mohlo znamenat, že místo filmu v televizi vidí jen rychle se střídající obrázky.

Další odpovědi
SinceX

Říká se, že černobíle..:) Až do šedých odstínů, ale to je myslím od druhu zvířat.. Prý že včely a mouchy umí rozpoznat barvy..