led

Videli ste už lienku (berušku) z Číny? Počet bodiek: až do 19. Neviete niekto, ako ich likvidovať?

Sfarbenie: je veľmi variabilné. Od bledej, žltej, slabooranžovej až po červenú a čiernu. „Ide o invázny druh lienky pôvodom z východnej Ázie,“ povedal ekológ Jaroslav Slašťan. V súčasnosti je tento typ hmyzu voľne rozšírený takmer po celej Európe a svojím výskytom vytláča naše lienky.
http://vas.cas­.sk/clanok/12470/kr­emnicu-obsadil-agresivny-hmyz-su-ich-tisice-a-po-ich-uhryznuti-vam-nebude-vsetko-jedno.html#
ako sa chrániť pred nimi?

Nejlepší odpověď
marci1

Viděla jsem jich hodně. Jednu dobu to tu lítalo všude.Nesmí se dopustit, aby se dostali do domu (sítě proti hmyzu). Návody, jak se jich zbavit ve zdroji: 🙂
http://tn.nova­.cz/clanek/in­vaze-asijskych-berusek-pokracuje-jak-se-jich-zbavit.html

Další odpovědi
Agneta

Jó lijenku…

anonym

Tak na to ti odpoví zdejší, uznávaný, ekolog.
Sakra, já jsem zabúdol, že on neumí po slovensky.

led

agneta, ale tá reklama na nábytok v ruštine bola pekná :)

led

marci1, ďakujem

marci1

Není zač. Servus. 🙂